Projekt „Nasz Bezpieczny Świat” został zaprezentowany po raz pierwszy publicznie w postaci wystawy w lutym 2013 roku w Ratuszu Staromiejskim Muzeum Okręgowego w Toruniu. Na wystawie zostało wybranych 120 zdjęć, w tym: 45 zdjęć panoramicznych o długości 147 cm każde i wysokości do 85 cm oraz 75 zdjęć niepanoramicznych o wymiarach 70 cm x 46,6 cm.

W wernisażu wzięło udział ponad czterysta osób. Informacje o wystawie były publikowane w prasie, radiu, telewizji i na łamach portali internetowych. W celu spotęgowania napięcia na wernisażu osoby przechodzące przez bramkę były sprawdzane na obecność niebezpiecznych przedmiotów. Statyści z projektu dobrowolnie przyczepili sobie do odzieży elementy aktywujące alarm na bramkach. Osoby takie były wyłapywane przez ochronę, ubierane w kaftan bezpieczeństwa i przeprowadzane przez całą sale wystawienniczą i sadzane przed telewizorami, na których był wyświetlany reportaż i film z planu zdjęciowego. Przez cały czas wernisażu osoby w kaftanach siedziały wpatrzone w monitor i nie reagowały na pytania i zaczepki uczestników wernisażu.
Wystawa była prezentowana przez 2,5 miesiąca i odwiedziło ją w tym czasie ponad 8.500 osób. Osoby współpracujące przy projekcie: reportaż z planu zdjęciowego Jadwiga Czarnecka – Artystka Fotografik, materiał filmowy Bogdan Malanowski i Marcin Klawiński – operatorzy filmowi, montaż materiału filmowego Bogdan Malanowski (film zapowiadający projekt) oraz ShowMedia (film prezentowany podczas wystawy).

Wystawie towarzyszył dwujęzyczny katalog oraz plakaty,
które rozwieszono na terenie miasta dwa tygodnie przed otwarciem wystawy i eksponowano je przez cały okres trwania wystawy.

 

Na potrzeby wystawy odtworzono wygląd postaci z projektu w postaci manekinów ubranych w stroje z projektu. Przy wejściu na wystawę był ustawiony multimedialny kiosk informacyjny, gdzie każdy podczas zwiedzania mógł również zapoznać się ze stronami poświęconymi projektowi „Nasz Bezpieczny Świat”.

Wystawiona została witryna z nagrodami, jakie zdobyły zdjęcia z projektu „Nasz Bezpieczny Świat” na międzynarodowych konkursach fotograficznych, oraz jeden z paneli zawierał pełen wykaz zdjęć nagrodzonych z opisami.

Oprócz wystawy głównej zaprezentowany został reportaż z plenerów zdjęciowych oraz film pokazujący pracę na planach zdjęciowych i wywiad z autorem projektu. Prezentacja odbywała się w dwóch oddzielnych boksach, gdzie materiał zdjęciowy i filmowy był wyświetlany na oddzielnych monitorach.