"Nasz Bezpieczny Świat” to autorska wypowiedź na temat współczesnego świata w którym żyjemy i który zapewniając nam wysoki poziom i jakość życia nakłada na nas coraz więcej graniczeń, które przyjmujemy na siebie, jako niezbędny koszt zapewnienia i utrzymania bezpieczeństwa osiągniętego w naszej cywilizacji na przestrzeni ostatnich dziesiątek lat.

Projekt został wykonany z wykorzystaniem fotografii cyfrowej, z zastosowaniem różnorodnych technik zdjęciowych i post produkcji cyfrowej. Opisywany i przedstawiany w nim świat mediów w którym żyjemy, ich roli w tworzeniu naszego bezpieczeństwa i jednocześnie inwigilowania nas, został stworzony za pomocą takich samych narzędzi, jak te, którymi się on posługuje.

Jako autor nie zamierzam dyskutować na temat słuszności przyjętych ograniczeń, zamierzam natomiast swój autorski punkt widzenia wypowiedzieć za pomocą obrazów fotograficznych powstałych na bazie własnego pomysłu i realizowanych z udziałem statystów w plenerach miejskich, wiejskich, industrialnych, w środkach komunikacji publicznej, miejscach imprez kulturalnych i sportowych. 

Poprzez wymowę zdjęć poruszam odbiorcę zmuszając go do refleksji i zastanowienia nad sensem i istotą naszych czasów oraz możliwych dalszych wariantów rozwoju naszej kultury i cywilizacji.

 

Zdjęcia z projektu „Nasz Bezpieczny Świat” zdobywają liczne nagrody na międzynarodowych konkursach fotograficznych na całym świecie. 

Do głównych nagród należą: trzy brytyjskie statuetki Oskara - MPA w Wielkiej Brytanii; srebrny medal - Federacja Europejskich Fotografów w Belgii; srebrny i brązowy medal - The Epson International Pfotographic Pano Awards w Australii, srebrny medal - International LOUPE w Australii, Finalista konkursu Hasselblad Masters w Szwecji.


Projekt „Nasz Bezpieczny Świat” znalazł się również na liście najlepszych światowych projektów 2012 roku tworzonej przez „The London International Creative Competition” w Wielkiej Brytanii.

WEJŚCIE
II CZĘŚĆ PROJEKTU

 

MANIFEST ARTYSTYCZNY (PL)

 
 

 

 KATALOGI Z WYSTAW 

Katalog wystawy w BWA Kielce

 

Katalog wystawy w Imaginarium Łódź