"Wielki Makro Świat" - fotograficzna podróż po świecie owadów

 

Taka wystaw jest wykonana w Polsce po raz pierwszy. Na wystawie są zaprezentowane 23 zdjęcia w formatach 80 x 60 cm oraz 91,5 x 61 cm. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających jest możliwość selfie przy dwóch zdjęciach motyli w wymiarach 2 x 1,5 metra z jakością fotograficzną. Eksponaty do zdjęć zostały udostępnione ze zbiorów prywatnych oraz przez Wydział Biologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Sesja fotograficzna wykonana w studiu fotograficznym autorów. Aby zachować hiperrealistyczny wygląd owada na jedno zdjęcie zostało wykonanych około 60 ujęć z przesunięta głębią ostrości, następnie całość złożona w końcowy obraz. Wykorzystane zostały aparaty wyposażone w obiektywy makro i matryce 50 do 80 Mpx. Najmniejszy owad jest wielkości 1 cm. Czas poświęcony na realizację końcowego zdjęcia to 4 do 6 godzin. 

Projektowi jest poświęcona strona internetowa, na której będą jeszcze umieszczane kolejne owady (autorzy zrealizowali ponad 80 zdjęć). Zdjęcia będą prezentowane wraz z opisami tak jak to jest widoczne na wystawie.


Jest możliwość zakupu zdjęć owadów poprzez SKLEP (galerię internetową sprzedaży zdjęć) 
 

Wystawa jest prezentowana w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu do marca 2020 roku. 


Autorzy zapraszają odbiorców i widzów do zabawy w odkrywanie natury i struktur owadów przedstawionych hiperrealistycznie. – Na wielu z nich dostrzegamy struktury i kształty, które możemy odnaleźć w wielu produktach współczesnej cywilizacji – opowiadają organizatorzy ekspozycji.

 

Wystawa prezentowana w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu do marca 2020 roku.

 

 

Wernisaż wystawy odbył się 19 marca 2019 roku.  

To kolejna okazja do tego, aby mieszkańcy grodu Kopernika i zwiedzający miasto mogli zapoznać się z kompozycjami przygotowanymi przez dwójkę toruńskich artystów (Marka Czarneckiego i Jadwigę Czarnecką). Wcześniej zwiedzający Centrum Nauki "Młyn Wiedzy" oglądali ekspozycję panoram największych żaglowców świata, w tym największą w Polsce panoramę 3D „Daru Pomorza” oraz wystawę "Toruń niewidzialny" zdjęcia Torunia wykonane w podczerwieni.

 

 

 

Autorzy

- Dr Marek Czarnecki - artysta fotografik, pomysłodawca projektu i autor zdjęć

- Jadwiga Czarnecka - artystka fotografik, współtwórca, postprodukcja

 

 _____________________

Opieka naukowa

 

- Prof. dr hab. Krzysztof Szpila, Katedra Ekologii i Biogeografii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

- Prof. dr hab. Jarosław Buszko, Katedra Ekologii i Biogeografii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

- Prof. dr hab. Maria Stankiewicz, Zakład Biofizyki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

- Dr Szymon Konwerski, Zbiory Przyrodnicze, Wydział Biologii, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  

 _____________________

Prezentacja wystawu "Wielki Makro Świat"

w Centrum Nowoczesności "Młyn Wiedzy" w Toruniu do marca 2020 roku.