Jestem autorem kilkunastu wydawnictw, które były nagradzane zarówno za zdjęcia jak i za całe wydawn​ictwo na wielu międzynarodowych konkursach fotogaficznych i wydawniczych w Polsce i poza jej granicami.

"LUDZIE I ICH PASJE"

Portrety fotograficzne wykonywane są od początku wynalezienia fotografii. Możliwość optycznego odwzorowania postaci człowieka i zarejestrowaniu go na materiale światłoczułym, bez użycia farb czy kredek, uczyniła ten wynalazek jednym z najważniejszych narzędzi poznawania świata oraz kreacji artystycznej.Pomysł wieloportretów wykorzystany w albumie "Ludzie i ich pasje" opiera się na koncepcji przedstawienia na jednym ujęciu panoramicznym zapisu działania portretowanej osoby, w przestrzeniach jej pracy lub odpoczynku. Kolejne fotografie, wykonywane za pomocą obrotu aparatu na przeznaczonej do tego celu głowicy, rejestrują osobę w różnych miejscach jej wnętrza, według wymyślonego wcześniej scenariusza. Efektem takiego fotografowania są dziesiątki pojedynczych ujęć, które połączone tworzą pełen zapis działania osoby portretowanej, występującej na końcowej panoramie od kilku do kilkudziesięciu razy. Taki obraz panoramiczny można porównać do zapisu filmowego, będącego opowieścią o człowieku, przedstawioną za pomocą dużej ilości pojedynczych fotografii.Jest to pierwsza i jedyna tego typu pozycja wydawnicza w Polsce. Dzięki takiej formie fotografii artyści pokazują w nietypowy sposób mieszkańców Kujaw i Pomorza, wykonujących interesujące i różnorodne zawody. Jest to opowieść o bohaterach tych miejsc, a oglądającym umożliwia wnikliwe zapoznanie się z ich pracą oraz wnętrzami, w których oddają się swoim pasjom. Fotografie zawarte w albumie były już nagradzane na międzynarodowych konkursach fotograficznych.

WYDAWCA          Panoramapress
ROK WYDANIA    2021
ILOŚĆ STRON     164
OKŁADKA           twarda 
FORMAT             34,5 × 28,5 cm
JĘZYK                edycja dwujęzyczna polsko-angielska
ISBN                 978-83-923311-7-9

"Miasta Kujaw i Pomorza - pionowo, panoramicznie, z drona"

Album zawiera ponad 200 panoram przedstawiających wszystkie 52 miasta regionu Kujaw i Pomorza. Jest to panoramiczny portret miast wykonany z drona. Każde miasto przedstawione jest za pomocą jednej panoramy poziomej i kilku pionowych. Przy każdym z miast znajduje się mapka pokazująca umiejscowienie miasta w województwie i powiecie, krótki opis o mieście i herbie miasta. Przy realizacji projektu w trakcie 5-ciu miesięcy wykonałem ponad 200 lotów dronem i przejechałem ponad 10 000 km po województwie kujawsko-pomorskim. Miasta oglądane z góry urzekają geometrią ulic i placów, kształtowanych przez dziesięciolecia liczną i różnorodną zielenią. Jednocześnie dostrzegamy w nich rozwój ostatnich kilkudziesięciu lat oraz wpływy architektoniczne różnych kultur, będące skutkiem burzliwej, wielowiekowej historii miast i regionu. Zapraszam do podróży po miastach Kujaw i Pomorza z perspektywy niedostępnej dla nas stąpających po ziemi.  

WYDAWCA          Panoramapress
ROK WYDANIA    2019
ILOŚĆ STRON     232
OKŁADKA           twarda w etui, całość w kopercie foliowej PP 
FORMAT             28,0 × 41,0 cm
JĘZYK                edycja dwujęzyczna polsko-angielska
ISBN                 978-83-923311-6-2

"Kujawsko-pomorskie przestrzenie 3D"

Album prezentuje obrazy w unikalnej technice panoram stereoskopowych 3D, wykorzystywanej przez nielicznych fotografów na świecie. Tworzenie panoram stereoskopowych do powiększeń w dużych formatach dla celów wystawienniczych i albumowych jest skomplikowanym wyzwaniem, wymagającym odpowiedniego sprzętu oraz olbrzymiej wiedzy i precyzji w pracy nad zdjęciami. Nakład pracy w stosunku do tradycyjnej fotografii panoramicznej jest 10-krotnie większy. Przy realizacji projektu wykonałem około 30 tysięcy zdjęć składowych. Zdjęcia z albumu "Kujawsko-Pomorskie Przestrzenie 3D" jak i sam album zdobywają kolejne nagrody na międzynarodowych konkursach. 

WYDAWCA          Panoramapress
ROK WYDANIA    2019
ILOŚĆ STRON     124
OKŁADKA            twarda w etui, całość w kopercie foliowej PP 
FORMAT             41,5 × 30,0 cm
JĘZYK                edycja dwujęzyczna polsko-angielska
WYDANIE           II
ISBN                  978-83-923311-5-5