KWALIFIKACJE

2021 - europejska licencja pilota drona.

2020 - Trzy i czterogwizdkowy (najwyższy) Certyfikat Kompetencji w dziedzinie digitalizacji płaskich dzieł sztuki, przyznany przez firmę Image Science Associates i firmę AC&C Certificate of Competence potwierdzający wysoką jakość digitalizacji wykonywanych w autorskim studiu fotograficznym, zgodnie z wymaganiami stawianymi przez FADGI (Federal Agencies Digital Guidelines Initiative). 

2017 - zdany egzamin państwowy i uzyskanie świadectwa operatora drona VLOS.

2016 - stopień doktora sztuki filmowej w dziedzinie fotografii na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. 

 

2011 - przyznany przez firmę EPSON tytuł Artist Digigraphie, w uznaniu za wysoki poziom artystyczny i zaangażowanie na rynku sztuki (Japonia). 

2002 - Certyfikat Associateship w dziedzinie fotografii reklamowej przyznany przez British Instiitute of Professional Photography (UK).

2002 - Federacja Europejskich Fotografów z siedzibą w Brukseli (Belgia) przyznała mi Certyfikat QEP (Qualified European Photographer) w dziedzinie fotografii reklamowej, potwierdzający najwyższe międzynarodowe standardy artystyczne i techniczne. 

2000 – Certyfikat Associateship w dziedzinie fotografii reklamowej nadany  przez The Master Photographer Association w Wielkiej Brytanii.

1989 - obrona dyplomu przed Radą Artystyczną Związku Polskich Artystów Fotografików, uzyskany tytuł Artysty Fotografika.

HONOROWE NAGRODY

MEDAL THORUNIUM 
w dziedzinie kultury i sztuki przyznany przez Prezydenta Miasta Torunia.

NAGRODA MARSZAŁKA
w dziedzinie "Kultura" przyznana przez Marszałka województwa kujawsko-pomorskieg.

KULTURALNY KRAWAT i tytuł ARTYSTY ROKU 2013 przyznany plebiscycie "Kulturalny krawat" który przyznawali przez głosowanie internauci.

Archiwum fotograficzne: 
Ponad 200.000 zdjęć, w tym około 10.000 panoram cylindrycznych, sferycznych oraz makro i gigapixelowych z różnych zakątków Polski, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu.   

Fotografie w zbiorach (wybór): 
Muzeum Okręgowe – Toruń, Archiwum British Institute of Professional Photography (UK), Archiwum Master Photographers Association (UK), zbiory prywatne w kraju i za granicą m.in. w Japonii, Rosji, Niemczech, Rumuni, Francji i Emiratach Arabskich.       

Działalność społeczna:
- udział w Jury w konkursach międzynarodowych poza Polską (FEP-Belgia, Chiny)
- prowadzone seminaria w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim z zakresu fotografii artystycznej, panoramicznej i reklamowej 
- w latach 2013 – 2019 - Prezes Zarządu Okręgu Kujawsko – Pomorskiego Związku Polskich Artystów Fotografików 
- w latach 2011 – 2018 – Członek Prezydium i Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików 
- od roku 2020 Prezes Fundacji „For Photography”